SPÄŤ

TEAM_8 "Stopa"
Hovoria vám niečo Hurbanove kasárne? Toto úžasné miesto na konci Obchodnej ulice vo svojom vnútri ukrýva nádvorie veľké ako Hlavné námestie. Od odchodu armády zíva prázdnotou.
Nevyužitý komplex budov bývalých kasární je skvelou šancou pre Bratislavu mať zaujímavé kultúrne centrum neďaleko centra, ktoré sem priniesie život, ľudí a kreativitu. Treba sa jej chytiť skôr ako bude neskoro! Alebo... môžete čakať a urobiť to ako my - tým najlepším spôsobom :)
Kedže rozhodnutia ako toto vyžadujú zložitý byrokratický postup, je pravdepodobné, že naši ministri budú o 10-30 rokov stále čakať, kým sa niečo urobí a dá sa predpokladať, že budovy medzičasom schátrajú. Prečo ich teda zachovávať, poďme radšej vytvoriť už teraz niečo úžasné, čo vyhovuje súčasným potrebám. Originálny tvar ponecháme iba ako odtlačok, ako spomienku, ako symbol.
Výsledok bude odkazovať k histórii a reflektovať súčastnosť v dokonalej harmónii.
Pridáme ešte reorganizáciu priestorov v okolí (Kollárovo námestie, cesty, chodníky,..) a nová budova sa stane uzlovým bodom vo vnútornej sieti mesta. Naším cieľom je vytvoriť stretávací bod pre ľudí každého veku, multifunkčný komplex, ktorý zabezpečuje rozmanitosť funkcií, rôzne ciele, prístupy a dokáže udržať miesto "živé" vo dne a v noci.


Zloženie teamu:

  • Javier Curros (Milan, Taliansko)
  • Przemyslaw Milosz Skrzypczyk (Warsaw, Poľsko)
  • Viera Kiseľová (Bratislava, Slovensko)
  • Valéria Kočanová (Bratislava, Slovensko)
  • Partner internetového hlasovania