SPÄŤ

TEAM_4 "nový návrh pre Bratislavu"
MEDZI ZÁPADOM A VÝCHODOM SLNKA
PRÍBEH LÁSKY V BRATISLAVE

Po prvýkrát navštívil Bratislavu, hlavné mesto “DUNAJ EURÓPY”. Douglas mal 9 rokov, keď sa prvýkrát potápal. Teraz hľadal nové vzrušenie. Počas jeho výletu cez Európu sa Douglas rozhodol potápať v bunkroch “BRATISLAVSKÝCH KASÁRNÍ”. Bolo to po prvýkrát, čo cestoval sám, po rozchode s jeho dievčaťom.
Douglas sa cítil opustený.

Prechádzal sa popri Dunaji, “PRÚDU ŽIVOTA”. Zbadal pár budov plávajúcich na vode s vlajkami na vrchu. Douglas rozoznal nemeckú, ale bolo ich tam viacej. Neskôr, keď sa dostak k “Nemeckej ambasáde”, počul hudbu, ktorú počul kedysi v Mníchove na Oktoberfeste. Vo dverách si vypýtali jeho pas. Douglas im ho ukázal. Chlapík sa len zasmial a ukázal smerom na turistické informácie. Tam si Douglas kúpil “CESTOVNÝ PAS DUNAJ EURÓPY”. Teraz mohol navštíviť zvyšné “ambasády”, dostať pečiatky a skúsiť ich národné jedlo a pitie. Douglas tak spravil. V jeden deň navštívil nielen Bratislavu, ale skoro všetky krajiny ”DUNAJ EURÓPY”.
Douglas sa cítil opustený a opitý.

V tú chvíľu zbadal, neďaleko od Národného divadla, tisíce papierových lodí plných vášne, prichádzajúcich niekde zo severu mesta, cestou až do Dunaja. A zbadal krásne osamelé dievča, hľadajúce niečo na zemi. Stratila náramok a Douglas pomáhal s hľadaním. Nakoniec sa rozhodli nájsť spolu miesto odkiaľ vychádzajú papierové loďky a zabočili na Lazaretskú ulicu “PRÚD LÁSKY”. Všetko bolo osvetlené, hudba k nim doliehala z malých barov a reštaurácií. Pár opitých ukrajincov spievalo folklór. Liza a Douglas dorazili do “BRATISLAVSKÝCH KASÁRNÍ”, na miesto kde “PRÚD LÁSKY” začína. Obaja si kúpili papierovú loďku a vpísali do nej meno osoby, do ktorej by sa chceli zaľúbiť. Dievča, ktoré predávalo loďky, povedalo, že ich prianie sa splní, ak loďky doplávajú až do Čierneho mora. Asi nemusím spomínať, že “Douglas” bolo napísané na Lizinej loďke a Douglas napísal “Liz” na tú svoju. Liz a Douglas strávili noc veslovaním a bozkávaním v jaskyniach Hurbanovych kasární.
Douglas sa už necítil osamelý.

Zamiloval sa do Liz, v jednu letnú noc v nádhernom meste Bratislava, hlavnom meste “Dunaj Európy”.


Zloženie teamu:

  • Bartlomiej Poteralski (Wroclaw, Poľsko)
  • Ema Zafirova (Skopje, Macedónsko)
  • Michala Bašová (Bratislava, Slovensko)
  • Alexander Paweltschik (Berlin, Nemecko)

  • Partner internetového hlasovania